zdjęcie stadionu miejskiego przy zapalonych reflektorach nocą

Stadion Miejski im. Orła Białego w Legnicy

STADION MIEJSKI im. ORŁA BIAŁEGO w LEGNICY
WIELOFUNKCYJNE BOISKA TRENINGOWE

Adres : ul. Hetmańska 2 / Park Miejski w Legnica
Kontakt : 76 8566940 w 23
Stadion Miejski im. Orła Białego w Legnicy jest położony przy ul. Hetmańskiej 2. Obecnie odbywają się na nim głównie mecze piłki nożnej w ramach rozgrywek Fortuna I Ligi.

W roku 2009 zakończono jego gruntowną przebudowę, w wyniku czego obiekt zyskał nowy wygląd. Stadion posiada cztery zadaszone trybuny i wyposażony jest w spełniające wszystkie wymogi ekstraklasy systemy, tj. nagłośnienia, monitoringu, sprzedaży biletów i identyfikacji kibica, oświetlenia płyty boiska oraz nawadniania i podgrzewania murawy. Obiekt może pomieścić na trybunach łącznie 6187 widzów.
Na trybunie głównej (A) znajdują się kabiny radiowo-telewizyjne i platformy umożliwiające prowadzenie relacji oraz transmisji telewizyjnych meczów, pomieszczenia dla służb porządkowych, policji, spikera, a także sektor VIP. Wewnątrz trybuny znajdują się m.in.: szatnie piłkarskie, pokoje dla sędziów i przedstawicieli PZPN, pomieszczenie wyposażone w urządzenia systemu VAR, sale VIP, sala konferencyjna wyposażona w system audiowizualny, pomieszczenia techniczne, administracyjne oraz pomieszczenia sanitarne. Pozostałe trybuny (B i C) – z wyjątkiem przeznaczonej w części dla kibiców drużyny gości (D) – wraz z niezbędną infrastrukturą: szatniami piłkarskimi, pomieszczeniami do odnowy biologicznej, fizjoterapii, siłownią, sauną, salkami gimnastycznymi, pokojami dla trenerów oraz pomieszczeniami gospodarczymi, wynajmowane są klubowi MKS Miedź Legnica S.A.
Stadion posiada jedno z najlepiej utrzymanych na poziomie I ligi boisk, co od kilku lat potwierdzają opinie mediów sportowych i specjalistów w zakresie pielęgnacji boisk piłkarskich, a także miejsca w ścisłej czołówce rankingu jakości muraw w Fortuna I Lidze (w sezonie 2020/2021 pierwsze miejsce).
Tuż przy stadionie znajduje się kompleks wielofunkcyjnych boisk treningowych o kategorii Polskiego Związku Lekkiej Atletyki IVB, w skład którego wchodzą: boisko piłkarskie trawiaste, boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, bieżnia lekkoatletyczna o nawierzchni syntetycznej, rozbiegi i zeskocznie skoku w dal i trójskoku, skoku o tyczce, skoku wzwyż, rzutnie do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem, rzutu młotem i oszczepem. Na terenie boisk znajdują się również urządzenia siłowni zewnętrznej oraz park kalisteniczny. Obiekt jest wyposażony w profesjonalny sprzęt sportowy niezbędny do przeprowadzenia zawodów w ww. dyscyplinach. Poza tym posiada oświetlenie umożliwiające przeprowadzanie treningów lub rozgrywanie meczów po zachodzie słońca.
Na boiskach odbywają się treningi piłkarskie I drużyny Miedzi Legnica, zawody łucznicze, imprezy biegowe, szkolne, okolicznościowe oraz firmowe, prowadzone są zajęcia szkółek, akademii piłkarskich i klubów lekkoatletycznych. W okresie zimowym na boisku z nawierzchnią syntetyczną odbywają się sparingi i mecze kontrolne.
Na terenie boisk treningowych znajdują się również trybuny otwarte z miejscami siedzącymi dla 480 osób oraz kontenerowy budynek z zapleczem sprzętowym i sanitariatami. Obiekt jest ponadto wyposażony we wszystkie media (elektryczność, woda, kanalizacja), a także w system monitoringu wizyjnego.

fot: UM/OSiR Legnica
Stadion Miejski / link do wirtualnego spaceru

 

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji znajdziesz przechodząc na stronę naszej Polityki prywatności