Atrakcje

Oferta usługi

Basen KĄPIELOWY przy ul. Mazowieckiej 3 jest nowoczesną, dostępną dla mieszkańców  placówką,  spełniającą oprócz funkcji szkoleniowych, zajęć korekcyjnych funkcję rehabilitacyjną dla osób niepełnosprawnych, hydroterapii i rekreacji w czasie wolnym od nauki i pracy, zapewnia również możliwość przyjemnego spędzenia czasu i aktywnego wypoczynku w gronie rodziny.

W ramach usługi basenowej do dyspozycji klientów pozostają wszystkie urządzenia znajdujące się na hali basenowej oraz kabina sauny fińskiej.

Ponadto klienci basenu mogą skorzystać z komplementarnych usług odnowy biologicznej.

Funkcjonowanie tzw. kawiarni ?suchej? z widokiem na halę basenową umożliwia rodzicom i opiekunom obserwację dzieci, zachęca do uczestnictwa w zajęciach, jak również opiekę nad dziećmi młodszymi przed wejściem i po wyjściu z basenu, natomiast funkcjonowanie kawiarni ?mokrej? umożliwia skorzystanie z niej od strony basenu bez konieczności przebierania się w szatni.

Całotygodniowy system pracy pływalni do godz. 8:00 do 22:00 umożliwia mieszkańcom korzystanie w dogodnych wybranych terminach.

Pływalnia jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych: brak barier architektonicznych (likwidacja progów, fosa rehabilitacyjna, szerokie drzwi, podchwyty oraz przystosowanie kabin prysznicowych, szatni i sanitariatów, podjazd dla niepełnosprawnych) umożliwia rehabilitację tej grupy mieszkańców.

Na parterze  w budynku usytuowane są następujące pomieszczenia:

  • hala basenowa,
  • 4 szatnie,
  • pokój ratowników wraz z sprzętem pierwszej pomocy,
  • centrum dozowania środków czystości,
  • punkt obsługi klienta
  • szatnia okryć wierzchnich,
  • kawiarnia
  • sanitariaty

Co na basenie

Basen sportowy

atrakcje-sportowy

Podstawowa funkcja udostępniana klientom to sportowy basen sześciotorowy – służący do nauki i doskonalenia pływania

Wymiary 12,5 x 25 m. Głębokość schodząca od 0,85 m do 1,6 m.

Basen rekreacyjny

atrakcje-rekreacja

Basen rekreacyjny o nieregularnym owalnym kształcie o głębokości 0,6 ? 0,9 m z punktami masaży wodnych: bocznych, bocznych z przeciwprądem, dennych perełkowych, górnych potokowych.

Masaż wodny korzystnie wpływa na zmęczone mięśnie, poprawia krążenie krwi w miejscach stymulowanych – wpływając na szybszą ich regenerację. Masaże wodne polecane są w rekonwalescencji po urazach i zabiegach, a także jako forma rekreacji dla osób czynnie uprawiających sport.

Wanna SPA

Wanna SPA czyli popularne jacuzzi – w jednym momencie może korzystać 6 osób. Wanna jest napowietrzana w sposób ciągły. Posiada osobny system uzdatniania wody. Wanna SPA to wyszukany system dobrego samopoczucia. Ścianki wyposażone są w system strumieni wodnych, których działanie masujące stanowi dobrą alternatywę dla klasycznego masażu w wannie, który ujędrniają skórę, wzmacnia tkankę mięśniową, pobudza krążenie.

Sauna fińska

Sauna fińska wyposażona w drewniane ławki ustawione na różnych poziomach i piec zapewnia odpowiednie warunki klimatyczne (temperaturę, wilgotność i przewodzenie ciepła) – dodatkowo zainstalowany został specjalny komin do umieszczania rozcieńczonych olejków zapachowych stymulujących układ oddechowy osób korzystających z sauny. Schładzanie ciała po skorzystaniu z sauny dobywa się pod natryskami regulującymi ciepłą zimną wodę w kabinach otwartych.

Sauna infrared

atrakcje-infra

Sauna infrared, inaczej sauna na podczerwień. Zabieg odbywa się z niższą temperaturą powietrza (ok. 65°C), gdzie zamiast tradycyjnych pieców wykorzystywane są ceramiczne promienniki podczerwieni emitujące ciepło bardzo podobne do energii cieplnej pochodzącej ze słońca. Sauna na promienie podczerwone to sauna bez pary, gorącego powietrza i związanych z tym trudności w oddychaniu. Sauny na podczerwień oczyszczają skórę i tkanki podskórne ze zbędnych toksyn, czego efektem jest jędrna, czysta i zdrowa skóra. System powoduje, że organizm wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz (20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne. Najlepsze efekty można osiągnąć przy regularnym stosowaniu ? najlepiej raz – dwa razy w tygodniu. Ponadto, regularne wizyty w takiej saunie mają także pozytywny wpływ na zmniejszenie cellulitu.

Gabinet masażu mechanicznego przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej

atrakcje-gabinet

Pomieszczenie masaży wyposażono w różnego rodzaju maty masujące: shiatsu, wałkujący, punktowy, rolujący, ugniatający. Maty masujące mają podobne działanie jak masaże wodne z tą różnicą, że odbywają się na sucho. W pokoju zainstalowane są lampy solne korzystnie wpływające na układ oddechowy – dbając także o dobry klimat podczas korzystania z masaży. Dodatkowo system nagłaśniający odtwarzający muzykę relaksacyjną – dźwięki i odgłosy przyrody – wzmacnia efekt głębokiego relaksu i odpoczynku.

W holu wejściowym znajduje się kawiarenka, z której można obserwować zajęcia na hali basenowej. W kawiarni można napić się dobrej kawy, herbaty. Zamówić można drobne przekąski odpocząć po pływaniu.  Z kawiarni można również korzystać od strony basenu bez konieczności ubierania się w szatni – zamawiając napoje i coś do zjedzenia.

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji znajdziesz przechodząc na stronę naszej Polityki prywatności