Treść strony

Treść artykułu

zdjęcie medalu

Legnicki Bieg Niepodległości 2021 już za nami

15 listopada 2021

Legnicki Bieg Niepodległości 2021 już za nami, aktywne wydarzenie zapoczątkowało świętowanie miejskich uroczystości 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Legnicy.

W biegach dzieci i młodzieży poprzedzających bieg główny wzięło udział 130 młodych pasjonatów biegania. Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal, wszyscy zostali zwycięzcami na swoich dystansach.
Pasjonaci Nornic Walking również zaznaczyli swój udział w wydarzeniu, 50 kijkarzy przeszło dystans , na mecie otrzymując pamiątkowe medale .

Przed biegiem głównym odśpiewaliśmy wspólnie hymn państwowy , został utworzony szpaler biało-czerwony z flag narodowych, co podkreśliło rangę wydarzenia. Klimat dopełniał telebim z repertuarem pieśni patriotycznych oraz podglądem całego wydarzenia.

Bieg główny wystartował o godzinie 18 00, na trasę wyruszyło blisko 300 zawodników. Trasa liczyła cztery okrążenia , co dało łączny dystans .

Zwycięzcą biegu z efektownym finiszem został Łukasz Garliński z Wielowsi najlepszą kobietą okazała się Anna Ficner ze Złotoryi.

Po przekroczeniu linii mety, każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal Finiszera, Zwycięscy w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn otrzymali puchary. Okolicznościowe statuetki powędrowały do zwycięzców w kategoriach wiekowych .

Statuetki dla zwycięzców mieli przyjemność wręczać prezydenci miasta Legnicy -Tadeusz Krzakowski wraz z Krzysztofem Duszkiewiczem oraz dyrektor OSiR Jolanta Skrzypczak.
Mieszkańcy Legnicy bardzo licznie kibicowali uczestnikom Legnickiego Biegu Niepodległości, za co bardzo DZIĘKUJEMY w imieniu uczestników.

Na zakończenie odbyło się losowanie nagród …. aktywne opaski od OSiR Legnica J
Pomagał nam zespół 60 wolontariuszy z V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, Szkoły Podstawowej nr 20 w Legnicy oraz pasjonaci zimnych kąpieli Legnickie Morsy – DZIĘKUJEMY mówimy jednym głosem i dużymi literami …!

Spikerem był Tomasz Hucał, dziennikarz, trener, spiker sportowy, konferansjer, … przyjaciel Legnicy. Sędzią głównym wydarzenia był Henryk Grotowski, który pracę zawodową łączy ze swoim zamiłowaniem do sportu.
Obsługę foto na całej trasie zabezpieczał Wojciech Obremski oraz Piotr Florek, zdjęcia można bezpłatnie pobierać ze stronie OSiR Legnica oraz tablicy Facebook .

Po biegu i marszu uczestnicy zostali poczęstowani tradycyjną gęsiną.

Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna , za udział za kibicowanie , za aktywne świętowanie 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości … z pasją do biegania i maszerowania !
Zespół OSiR Legnica

Wyniki poszczególnych kategorii:
Kat. M-18:
1. Łukasz Garliński
2. Arkadiusz Wielgus
3. Rafał Bardziński
Kat. M-30:
1. Jerzy Jagielski
2. Szymon Kuca
3. Adrian Czaja
Kat. M-40:
1. Artur Gułaj
2. Przemysław Stempnik
3. Paweł Czech
Kat. M-50:
1. Robert Kuriata
2. Andrzej Rydz
3. Remigiusz Graf
Kat. M-60:
1. Tadeusz Sitek
2. Lesław Zaleński
3. Krzysztof Skiba
Kat. K-1:
1. Izabela Wolak
2. Patrycja Kopeć
3. Dominika Nawieśniak
Kat. K-2:
1. Anna Ficner
2. Ewelina Łozowska
3. Anna Zaczyńska-Skiba
Kat. K-3:
1. Izabela Michonska
2. Katarzyna Sobieska
3. Małgorzata Kalinowska
Kat. K-4:
1. Anna Strojwąs
2. Jolanta Kurzawska
3. Janina Woronko-Zaczyńska

Link do pełnych wyników

Link do filmu z otwarcia biegu
Link do fotogalerii 1 
Link do fotogalerii 2

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji znajdziesz przechodząc na stronę naszej Polityki prywatności