Lata 2010-2014

Edycja: XI

Termin: 29-30 maja 2010 r.

Uczestnicy:

  1. Janusz Sawicz – Opole
  2. Hubert Wocław – Opole
  3. Aleksander Czernecki  – Koszalin
  4. Zdzisław Mejsak  – Kościan
  5. Andrzej Puszkarski ? Kościan
  6. Tomasz Błotnicki  – Wrocław
  7. Krzysztof Kwiatek  – Jasło
  8. .Maciej Krasuski –  Mosina
  9. Jarosław Fornal – Gębiczyn
  10. Ryszard Skuza ? Kielce
  11. Zbigniew Skuza ? Kielce
  12. Andrzej Sumara ? Strzegom
  13. Szymon Sumara ? Strzegom
  14. Andrzej Lech ? Wińsko
  15. Krzysztof Bielański ? Wińsko
  16. Kazimierz Jabłoński ? Niedźwiada
  17. Stefania Jabłońska ? Niedźwiada
  18. Franciszek Kopeć ? Mórkowo
  19. Zofia Kopeć ? Mórkowo
  20. Mirosław Zator ? Mórkowo
  21. Marian Obłoza ? Świdnica
  22. Jan Sławecki ? Świdnica
  23. Bogdan Baczinski ? Lwów Ukraina
  24. Ralf Greiner ? Niemcy
  25. Philip  Greiner – Niemcy
  26. Kazimierz Kudła ? Zawada
  27. Erwin Gawenda ? Ruda śląska
  28. brat Albert Kubiak ? Lubiń
  29. Andrzej Słowik ? Januszkowie

Temat pracy domowej: SKRZYNKA NA LISTY I GAZETY

Temat pracy wykonywanej podczas turnieju: zespołowe kucie zadanych elementów rzeźby ? symbolu ?Łapacza wiatru?  która będzie przypominać o niszczycielskiej wichurze w poprzednim roku i chronić  legnicki przed kolejnymi nawałnicami. Autorem projektu rzeźby była Agnieszka Mazur absolwentka ASP we Wrocławiu.

Nagrodzeni:

W konkursie ? praca domowa:

  • I m-ce ? ?Srebrne Klucze Legnicy? –  Ralf i Philip Greiner
  • II m-ce Bogdan  Baczinski
  • III m-ce Tomasz Błotnicki, Krzysztof Kwiatek
  • IV m-ce Ryszard i Zbigniew Skuza
  • V m-ce Maciej Krasuski i Jarosław Fornal

W plebiscycie publiczności:

  • I m-ce Janusz Sawicz i Hubert Wocław
  • II m-ce  Andrzej i Szymon Sumara
  • III m-ce Andrzej Lech i Krzysztof Bielański
  • IV m-ce Franciszek i Zofia Kopeć
  • V m-ce Ralf i Philip Greiner

Za kucie pamiątek  kowalskich w pierwszym dniu turnieju:

  • I m-ce  Franciszek i Zofia Kopeć
  • II m-ce Kazimierz i Stefania Jabłońscy
  • III m-ce Aleksander Czernecki

Za prace wykute w drugim dniu:

  • I m-ce Marian Obłoza i Jan Słąwecki ze Świdnicy
  • II m-ce Zdzisław Mejsak
  • III m-ce Ryszard i Zbigniew Skuza

Za postawę i szerzenie kultury kowalskiej wyróżniono Krzysztofa Kwiatka i Macieja Krasuckiego

Za pracę przy rzeźbie ?Łapacz wiatru? wyróżniono: Andrzeja Słowika, Kazimierza Kudłę, Erwina Gawendę i brata Alberta Kubiaka.

?Łapacz wiatru? stanął w niedzielę w parku Miejskim obok ul. Powstańców Śląskich. Beton na fundament rzeźby wylewali kowale wspólnie z Prezydentem Legnicy Tadeuszem Krzakowskim.

Jurorami byli: etnograf dr Euzebiusz Gil, artysta plastyk, mistrz rzemiosł artystycznych Ryszard Mazur.

Edycja: XII ? Kowalskie Imieniny Ulicy

Termin: 9-10 września 2011 r

Uczestnicy:

  1. Ralf Greiner ? Niemcy
  2. Philip  Greiner – Niemcy
  3. Maciej Krasuski  – Mosina
  4. Artur Nadolny ? Mosina
  5. Zdzisław Mejsak  – Kościan
  6. Andrzej Puszkarski ? Kościan
  7. Tomasz Błotnicki ? Wrocław
  8. Leszek Szustalewicz ? Wrocław
  9. Magdalena Kraft-  Martusewicz ? Lidzbark Warmiński
  10. Marek Martusewicz ? Lidzbark Warmiński
  11. Oliwier Szymczakowski – Wrocław
  12. Jędrzej Husar – Wrocław
  13. Łukasz Charewicz ? Wrocław
  14. Ryszard Skuza ? Kielce

Temat pracy domowej: TARCZE OCHRONNE konnych wojowników tatarskich lub rycerzy Henryka II Pobożnego, którzy stoczyli bitwę pod Legnicą w 1241 roku.

Zadaniem konkursowym było wykucie detali z XIII wieku np. elementów uzbrojenia, ubiorów, ozdób, naczyń lub sprzętów.

Nagrodzeni:

Za pracę domową:

  • I miejsce ? ?Srebrne Klucze Legnicy? –  Maciej Krasuski
  • II miejsce- Ralf Grainer
  • III miejsce- Oliwier Szymczakowski

Za najlepsze prace konkursowe:

  • I miejsce- Magdalena Kraft ? Martusewicz i Marek Martusewicz
  • II miejsce- Maciej Krasuski i Artur Nadolny
  • III miejsce- Zdzisław Mejsak i Andrzej Puszkarski

Wyróżnieni: Ryszard Skuza, Ralf Grainer, Philip Grainer
Publiczność najwięcej głosów oddała na prace: Ryszarda Skuzy, Magdaleny Kraft ? Martusewicz i Oliviera Szymczaka.

Sędzią głównym Turnieju był Ryszard Mazur artysta plastyk, mistrz rzemiosł artystycznych.

Edycja: XIII  Kowalskie imieniny Ulicy

Termin: 8-9 września 2012 r.

Uczestnicy:

  1. Ralf Greiner – Niemcy
  2. Maciej Krasuski – Mosina
  3. Adam Krasuski  – Mosina
  4. Artur Nadolny – Mosina
  5. Andrzej Sumara  – Strzegom
  6. Szymon Sumara ? Strzegom
  7. Ryszard Skuza ? Kielce
  8. Zdzisław Mejsak ? Kościan
  9. Andrzej Puszkarski ? Kościan
  10. Jan Brauns ? Czechy
  11. Ondrej Gela  – Czechy
  12. Stanislav Holik –  Czechy
  13. Andrzej Słowik ? Januszkowice
  14. Brat Albert Kubiak –   Lubiń
  15. Thomas Koch ? Niemcy

Temat pracy domowej: Ozdobne palenisko w postaci grilla do ogrodu opalane węglem drzewnym lub drewnem

Tematem pracy konkursowej były trofea dla biegaczy, którzy pobiegną w półmaratonie ? XXV Biegu Lwa Legnickiego  w dniu 7 października 2012r. Forma trofeum była do wyboru wg własnego pomysłu: statuetka, puchar, laur, medal, wieniec czy patera.

Nagrodzeni:

Za pracę domową:

  • I miejsce i Srebrne Klucze Legnicy –  Jan Brauns, Ondrej Gela i Stanislav Holik
  • II miejsce- Maciej Krasuski z Mosiny
  • III miejsce- Thomas Koch

Za najlepsze prace konkursowe

  • I miejsce- Tomas Koch  – ?biegacz na mecie?
  • II miejsce- Ryszard Skuza ? ?biegacz na mecie?
  • III miejsce- Jan Brauns  – ? laur ?

Wyróżnieni: Ralf Greiner z Niemiec, Andrzej Słowik z Januszkowic, Zdzisław Mejsak oraz Andrzej Puszkarski z Kościana oraz Andrzej Sumara ze Strzegomia.

Nagrodę publiczności otrzymał Ryszard Skuza z Kielc.

Sędzią głównym Turnieju był Ryszard Mazur artysta plastyk, mistrz rzemiosł artystycznych.

Edycja: XIV

Termin: 1-2 czerwca 2013 r.

Miejsce: Park Miejski

Uczestnicy:

  1. Magdalena Kraft-Martusewicz ? Lidzbark Warmiński
  2. Marek Matusewicz ? Lidzbark Warmiński
  3. Aleksander Czernecki ? Koszalin
  4. Zdzisław Mejsak  – Kościan
  5. Andrzej Puszkarski Warszawa
  6. Andrzej Sumara  – Strzegom
  7. Szymon Sumara ? Strzegom
  8. Franciszek Kopeć  – Mórkowo
  9. Marian Kwaśny ? Mórkowo
  10. Emilia Sidor ? Ukraina
  11. Zenon Śmietański  – Piaseczno
  12. Artur Modzelewski ? Piaseczno
  13. Ralf Greiner ? Niemcy
  14. Grzegorz Kopeć ? Mórkowo
  15. Krzysztof Kalkowski Mórkowo

Temat, motto pracy domowej : DĄŻENIE DO WOLNOŚCI

Z osobistych inspiracji kowali wyrażonych w formie prac domowych powstała podczas turnieju, zespolona w całość rzeźba upamiętniająca dwudziestolecie bez wojsk radzieckich w Legnicy. Autorem pomysłu tematu  był  Ralf Greiner z Gebersdorfu w  Niemczech, zdobywca Srebrnych Kluczy Legnicy w 2010 r., przewodniczący jury w  tegorocznym turnieju.

Drugim  zadaniem konkursowym było  wykuwanie kwiatów z jednakowego materiału w czasie dwóch godzin.

Zdecydowanie nie dopisała pogoda i choć deszcz nie przeszkadzał  kowalom  to w pierwszym dniu zmagań  odstraszał trochę widzów.

Nagrodzeni:

  • I m-ce  – ?Srebrne Klucze Legnicy?  Magdalena Kraft – Martusewicz i Marek Martusewicz
  • II m-ce  Aleksander Czernecki
  • III m-ce Emilia Sidor

Za wykuwanie kwiatów

  • I m-ce  Aleksander Czernecki
  • II m-ce Magdalena Kraft ? Matusewicz i Marek Matusewicz
  • III m-ce Emilia Sidor

Wyróżnieni: Zdzisław  Mejsak i Andrzej Puszkarski, Andrzej i Szymon Sumara, Franciszek Kopeć i Marian Kwaśny, Grzegorz Kopeć i Krzysztof Kalkowski, Zenon Śmietański i Artur Modzelewski,

Wyróżnienie specjalne ? Ralf Greiner

Edycja: XV

Termin: 24 ? 25 maja 2014 r.

Miejsce: Park Miejski

Uczestnicy:

  1. Aleksander Czernecki – Koszalin
  2. Michał Strzelecki – Legnica
  3. Andrzej Słowik ? Januszkowice
  4. Marcin Słowik ? Januszkowice
  5. Brat Albert Kubiak ? Lubiń
  6. Daniel Fengler ? Lubiń
  7. Adam Piechowiak ? Daszów
  8. Andrzej Sumara ? Strzegom
  9. Marian Kwaśny ? Zbąszyń
  10. Jan Iwanowski ? Brójce Lubuskie
  11. Zdzisław Mejsak ? Kościan
  12. Maria Mejsak ? Kościan
  13. Grzegorz Krasiński
  14. Maciej Krasuski ? Mosina
  15. Mikołaj Rzepka ? Leszno
  16. Grzegorz Kopeć ? Mórkowo
  17. Franciszek Kopeć ? Mórkowo
  18. Leszek Supiński ? Gdańsk
  19. Ola Supińska ? Gdańsk
  20. Michał Tlałka ? Poznań
  21. Filip Andrzejczak ? Suchy Las
  22. Zenon Śmietański ? Piaseczno
  23. Artur Modzelewski ? Piaseczno
  24. Marek Martusewicz ? Lidzbark Warmiński
  25. Magdalena Kraft ? Martusewicz ? Lidzbark Warmiński
  26. Ralf Greiner ? Gebersdorf Niemcy
  27. Elke Greiner ? Gebersdorf Niemcy

Turniej sędziowali: Ryszard Mazur, Euzebiusz Gil. Magdalena Kraft-Martusewicz

Temat, motto pracy domowej – Maska

Nagrodzeni za pracę domową:

  • I m-ce i statuetkę Srebrnych Kluczy Legnicy zdobył Adam Piechowiak (Daszów)
  • II m-ce  Ralf Greiner (Gebersdorf, Niemcy)
  • III Andrzej Słowik i Marcin Słowik (Januszkowice)

Nagrody  za ?Statuetkę dla biegacza? zdobyli:

  • I  m-ce – Brat Albert Kubiak, Daniel Fengler (Lubiń) ?Wieszak?
  • II m-ce – Adam Piechowiak (Daszów), Grażyna Supińska (Gdańsk ) ?Wieniec?
  • II m-ce -Leszek Supiński, Ola Supińska (Gdańsk)  ?Stopa?
  • III m-ce – Maciej Krasucki (Mosina) ?Biegacz na bieżni?

Wyróżnienia przyznano: Marian Kwaśny, Jan Iwanowski (Zbąszyń)  ?Świecznik?, ?Podkówka?

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji znajdziesz przechodząc na stronę naszej Polityki prywatności