Lata 2005-2009

Edycja: VI

Termin: 28-29 maja 2005 r.

Uczestnicy:

  1. Ryszard Skuza – Kielce
  2. Zbigniew Skuza – Kielce
  3. Kazimierz Jabłoński – Niedźwiada
  4. Stefania Jabłońska – Niedźwiada
  5. Andrzej Słowik – Januszkowice
  6. Tomasz Słowik – Januszkowice
  7. Tomasz Maćkowiak Leszno
  8. Andrzej Dosz – Leszno
  9. Jan Matuszczyk ? Bobrowniki Małe
  10. Marek Matuszczyk – Bobrowniki Małe
  11. Andrzej Sumara – Strzegom
  12. Andrzej Chmura – Strzegom
  13. Aleksander Czernecki – Koszalin
  14. Robert Frydrych – Koszalin
  15. Włodzimierz Żaglewski ? Pepłowo
  16. Sylwester Żaglewski – Pepłowo
  17. Przemek Żaglewski – Pepłowo
  18. Franciszek Kopeć – Mórkowo
  19. Zofia Kopeć – Mórkowo
  20. Zenon Śmietański – Piaseczno
  21. Michał Pastwa – Piaseczno
  22. Marian Obłoza – Świdnica

Temat pracy domowej: STYLIZOWANE KOSZE NA ŚMIECI

Nagrodzeni:

za prace dowolne wykuwane podczas turnieju (przedmioty użytkowe)

  • I m-ce ? ?Srebrne Klucze Legnicy? –  Zenon Śmietański i Michał Pastwa
  • II m-ce  Włodzimierz  Żaglewski , Sylwester i Przemek Żaglewscy,
  • III m-ce  Franciszek Kopeć i Zofia Kopeć

Wyróżnione zostały prace: Kazimierza i Stefanii Jabłońskich, Andrzeja i Tomasza Słowików, Ryszarda i Zbigniewa Skuzy, Aleksandra Czerneckiego i Roberta Frydrycha, Tomasza Maćkowiaka i Andrzeja Dosza

Nagroda publiczności za pracę domową:

  •  I m-ce –  Jan i Marek Matuszczyk
  • II m-ce ? Andrzej i Tomasz Słowik
  • III m-ce  – Daniel i Marek Stefaniak z Jawora

Nagroda jury za pracę domową:

  •  I m-ce – Andrzej i Tomasz Słowik
  • II m-ce – Jan i Marek Matuszczyk
  • III m-ce ? Aleksander Czernecki i Robert Frydrych

Wyróżnienie w konkursach:

wykuwanie kwiatów: Jan i Marek Matuszczyk, Aleksander Czernecki i Robert Frydrych , Ryszard i Zbigniew Skuza, Andrzej i Tomasz Słowik, Kazimierz i Stefania Jabłońscy, Tomasz Maćkowiak i Andrzej Dosz

Najdokładniej kozy podkuli: Kazimierz  Jabłoński, Zofia Kopeć, Aleksander Frydrych,

Turniej sędziowali: etnograf dr Euzebiusz Gil, artysta plastyk, mistrz rzemiosł artystycznych Ryszard Mazur.

Edycja: VII

Termin: 27-28 maja 2006 r.

Uczestnicy:

  1. Andrzej Słowik – Januszkowice
  2. Marian Obłoza – Świdnica
  3. Leszek Bilski – Świdnica
  4. Kazimierz Jabłoński – Niedźwiada
  5. Stefania Jabłońska – Niedźwiada
  6. Franciszek Kopeć – Mórkowo
  7. Zofia Kopeć – Mórkowo
  8. Andrzej Dosz – Leszno
  9. Krzysztof Dosz  – Leszno
  10. Kazimierz Kudła – Zawada
  11. Andrzej Sulisz – Zawada
  12. Jan  Matuszczyk – Bobrowniki Małe
  13. Marek Matuszczyk – Bobrowniki Małe
  14. Andrzej Sumara – Strzegom
  15. Andrzej Chmura – Strzegom
  16. Janusz Sawicz – Opole
  17. Piotr Pazdro – Wrocław
  18. Aleksander Czernecki – Koszalin
  19. Grzegorz Kopeć – Mórkowo
  20. Ryszard Skuza  – Kielce
  21. Zbigniew Skuza – Kielce

Temat pracy domowej: ŁAWKA

Nagrodzeni:

  • za pracę konkursową wykonaną pierwszego dnia turnieju ( przedmiot użytkowy):
    • I m-ce  i ?Srebrne Klucze Legnicy?  Kazimierz Kudła i Andrzej Sulisz
    • II m-ce Aleksander Czernecki i Grzegorz Kopeć oraz Zofia i Franciszek Kopeć
    • III m-ce Janusz Sawicz i Piotr Pazdro oraz Ryszard i Zbigniew Skuza
  • za pracę domową:
    • I m-ce Jan i Marek Matuszczyk
    • II m-ce Kazimierz i Stefania Jabłońscy oraz Andrzej Sumara i Andrzej Chmura
    • III m-ce Ryszard i Zbigniew Skuza
  • w konkursie piosenki kowalskiej
    • I m-ce  Franciszek Kopeć
    • II m-ce Marian Obłoza
    • III m-ce Kazimierz i Stefania Jabłońscy

Publiczność najwyżej oceniła ?prezent od kowala? ? pamiątki wykute przez Jana i Rajmunda Turków.

Jurorami byli: etnograf dr Euzebiusz Gil, artysta plastyk, mistrz rzemiosł artystycznych  Ryszard Mazur, kowal Andrzej Słowik.

Edycja: VIII

Termin: 26-27 maja 2007r.

Uczestnicy:

  1. Andrzej Słowik ?Januszkowice
  2. Marcin Słowik – Januszkowice
  3. Dawid Grzeliński  – Wrocław
  4. Piotr Pazdro  – Wrocław
  5. Kazimierz Jabłoński – Niedźwiada
  6. Stefania Jabłońska – Niedźwiada
  7. Franciszek Kopeć -Mórkowo
  8. Stefania Kopeć – Mórkowo
  9. Jan Kuryło -Głuszyca
  10. Ryszard Kuryło -Głuszyca
  11. Kazimierz Osika – Głuszyca
  12. Andrzej Sumara  – Strzegom
  13. Andrzej Chmura – Strzegom
  14. Janusz Sawicz – Opole
  15. Kazimierz Kudła – Zawada
  16. Tomasz Papajewski – Zawada
  17. Ryszard Skuza ? Kielce
  18. Zbigniew Skuza –  Kielce
  19. Aleksander Czernecki – Koszalin
  20. Tomasz Maćkowiak  –  Leszno
  21. Marian Obłoza  Świdnica
  22. Piotr Swoboda  –  Świdnica

Temat pracy domowej: TROFEUM

Nagrodzeni:

  • I m-ce i ?Srebrne Klucze Legnicy otrzymali   Ryszard i Zbigniew Skuza za pracę dowolną wykonaną pierwszego dnia turnieju. Zwycięzcy wykuli ?Bukiet Kwiatów na Dzień Matki?
  • II m-ce Andrzej i Marcin Słowik
  • III m-ce Dawid Grzeliński i Piotr Pazdro oraz Janusz Sawicz

Wyróżnienie : Marian Obłoza i Piotr Swoboda

Nagrody jury za pracę domową

  • I m-ce  Kazimierz i Stefania Jabłońscy
  • II m-ce  Kazimierz Kudła i Tomasz Papajewski
  • III m-ce Aleksander Czernecki oraz Marian Obłoza i Piotr Swoboda

Nagrody publiczności za pracę domową

  • I m-ce  Marian Obłoza i Piotr Swoboda
  • II m-ce Andrzej Sumara i Andrzej Chmura
  • III m-ce Janusz Sawicz

W konkursie piosenki kowalskiej najładniej zaśpiewali: Andrzej Słowik, Kazimierz Jabłoński, Marian Obłoza

Za wykonaną w drugim dniu Turnieju pamiątkę kowalską nagrodzeni zostali:

  • I m-ce Jan Kuryło, Ryszard Kuryło i Kazimierz Osika,
  • II m-ce  Andrzej i Marcin Słowik,
  • III m-ce Franciszek i Zofia Kopeć oraz Janusz Sawicz

Wykute przez kowali pamiątki zostały wręczone osobom wylosowanym spośród wszystkich biorących udział w głosowaniu publiczności.

Jurorami turnieju byli: etnograf Euzebiusz Gil i artysta plastyk, mistrz rzemiosł artystycznych Ryszard Mazur.

Edycja: IX

Termin: 24-25 maja 2008 r.

Uczestnicy:

  1. Ralf Greiner –  Niemcy
  2. Philip  Greiner – Niemcy
  3. Wiesław Grochola  – Gorzyce
  4. Grzegorz Grochola – Gorzyce
  5. Andrzej Sumara ? Strzegom
  6. Andrzej Chmura – Strzegom
  7. Aleksander Czernecki  – Koszalin
  8. Andrzej Dosz  – Leszno
  9. Krzysztof Kolbuch  – Wrocław
  10. Dawid Grzeliński – Wrocław
  11. Franciszek Kopeć ? Mórkowo
  12. Zofia Kopeć – Mórkowo
  13. Janusz Sawicz – Opole
  14. Tomasz Błotnicki – Wrocław
  15. Krzysztof Kwiatek –  Jasło
  16. Zdzisław Mejsak  – Kościan
  17. Andrzej Puszkarski – Kościan

Temat pracy domowej.: DROGOWSKAZ PARKOWY

Temat pracy konkursowej: EURO 2012 w Legnicy

Nagrodzeni:

Główne trofeum ? ?Srebrne Klucze Legnicy? otrzymali Wiesław i Grzegorz Grochola z Gorzyc za pracę domową ? drogowskaz parkowy ?Fontanny?.

Ocena jury za pracę domową :

  • I m-ce  Wiesław i Grzegorz Grochola
  • II m-ce Krzysztof Kolbuch i Dawid Grzeliński
  • III m-ce Andrzej Sumara i Andrzej Chmura
  • IV m-ce Franciszek i Zofia Kopeć
  • V m-ce  Aleksander Czernecki

Ocena publiczności za pracę domową:

  • I m-ce  Andrzej Sumara i Andrzej Chmura
  • II m-ce  Aleksander Czernecki
  • III  m-ce Wiesław i Grzegorz Grochola

Za pracę wykuwaną podczas turnieju ?Euro 2012?

  • I m-ce  Janusz Sawicz
  • II m-ce  Tomasz Błotnicki i Krzysztof Kwiatek
  • III m-ce Wiesław i Grzegorz Grochola, Zdzisław Mejsak i Andrzej Puszkarski

Prace kowalskie oceniali: etnograf dr Euzebiusz Gil, artysta plastyk, mistrz rzemiosł artystycznych ? Ryszard Mazur.

Edycja: X

Termin: 30-31 maja 2009 r

Uczestnicy:

  1. Ralf  Greiner ? Niemcy
  2. Philip Greiner – Niemcy
  3. Ewa Gawenda ? Ruda śląska
  4. Erwin Gawenda  – Ruda Śląska
  5. Andrzej Słowik ? Januszkowice
  6. Marcin Słowik  – Januszkowice
  7. Andrzej Sumara ? Strzegom
  8. Andrzej Chmura – Strzegom
  9. Kazimierz Kudła ? Zawada
  10. Zofia Judła ? Zawada
  11. Jacek Biernacik ? Zakopane
  12. Szymek Biernacik – Zakopane
  13. Daniel Stefaniak – Jawor
  14. Piotr Marut  – Jawor
  15. Ryszard Skuza ? Kielce
  16. Zbigniew Skuza – Kielce
  17. Janusz Sawicz  – Chróścina
  18. Kazimierz Jabłoński  – Niedźwiada
  19. Stefania Jabłońska – Niedźwiada
  20. Franciszek Kopeć ? Mórkowo
  21. Zofia Kopeć – Mórkowo
  22. Krzysztof Kwiatek ? Wrocław
  23. Wojciech Król  – Wrocław
  24. Maciej Krasuski – Wrocław
  25. Aleksander Czernecki ? Koszalin
  26. Bartek Klekot – Koszalin
  27. Marian Obłoza Świdnica
  28. Andrzej Sławecki – Świdnica

Temat pracy domowej: ŚWIECZNIK JEDNO LUB WIELORAMIENNY

Praca konkursowa zespołowa: Numery porządkowe – dwucyfrowe na domy i kamienice

Nagrodzeni:

Srebrne Klucze Legnicy  trafiły w ręce Aleksandra Czerneckiego z Koszalina, który zdobył największą ilość punktów na każdym etapie turnieju.

Za pracę domową

  • I m-ce  Aleksander Czernecki i Bartek Klekot
  • II m-ce Andrzej i Marcin Słowik oraz Rafl i  Philips Greiner
  • III m-ce  Ewa i Erwin Gawenda

Za prace konkursową ? kucie numerów porządkowych

  • I m-ce  Aleksander Czernecki i Bartek Klekot
  • II m-ce Janusz Sawicz
  • III m-ce  Ralf i Philip Greiner

W plebiscycie publiczności:

  • I m-ce  Andrzej Sumara i Andrzej Chmura
  • II m-ce Daniel Stefaniak i Piotr Marut
  • III m-ce  Janusz Sawicz

Za popisy i pokazy kowalskie:

  • I m-ce Stefania i Kazimierz Jabłońscy
  • II m-ce Jacek i Szymek Biernacik
  • III n-ce Ewa i Erwin Gawenda

Wyróżnieni zostali młodzi, dobrze zapowiadający się kowale: Krzysztof Kwiatek z Jasła, Wojciech Król z Jarocina, Maciej Krasuski z Mosiny.

Nagrody specjalne otrzymały Panie: Elke Greiner z Gebersdorfu, Zofia Kudła z Zawady, Stefania Jabłońska z Niedźwiady, Zofia Kopeć z Mórkowa, Ewa Gawenda z Rudy Śląskiej oraz najmłodszy uczestnik turnieju ?  dziewięcioletni Szymek Biernacik z Zakopanego, dzielnie pracujący jako pomocnik przy boku ojca.

Turniej sędziowali: etnograf dr Euzebiusz Gil, artysta plastyk, mistrz rzemiosł artystycznych Ryszard Mazur.

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji znajdziesz przechodząc na stronę naszej Polityki prywatności