Treść strony

Treść artykułu

Plakata reklamujący rowerową Legnicę

Rajd Rowerowy – Aktywna Legnica

9 czerwca 2022

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza do udziału w cyklu imprez pn. Rajd Rowerowy na Cztery Strony Świata.
Rajd składa się z czterech przejazdów rowerowych w okresie wakacyjno-jesiennym 2022r. Meta każdego z nich ulokowana jest w innym kierunku świata. Celem całej imprezy jest zarówno propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu jak i poznanie okolic Legnicy.

Jako pierwszy kierunek obraliśmy północ i w dniu 08.05.2022r. pokonaliśmy trasę z Legnicy do Bieniowic. Po drodze uczestnicy mogli zregenerować siły podczas krótkiego postoju w Miłogostowicach, skąd wyruszyliśmy w kierunku mety, gdzie czekały na nas kiełbaski z grilla, ziemniaki z parnika oraz domowe wypieki.

Kolejnym punktem naszej ekspedycji jest kąpielisko Kormoran w Legnicy, które ulokowane jest w kierunku zachodnim. Przejazd odbędzie się w niedzielę 26.06.2022r. Uczestnicy wyruszą z byłego skateparku w Parku Miejskim i udadzą się w kierunku kąpieliska, po drodze podziwiając widoki nie tylko Legnicy, ale również krajobrazy na trasie Lipce – Ulesie. Rajd zakończy się wspólnym grillem dla wszystkich uczestników. Wyprawa ta zalicza się do rywalizacji w projekcie „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”, w którym uczestnicy po zainstalowaniu aplikacji „Aktywne Miasta” zbierają kilometry dla Miasta Legnica w miesiącu czerwcu.

W trakcie naszej wakacyjnej wyprawy udamy się na wschód w kierunku Trzech Jezior w Kunicach. Trasa będzie miała swój początek w Skateparku przy ul. Cynkowej w Legnicy i następnie prowadzić będzie przez: Ziemnice, Grzybiany, Rosochata i Jaśkowice. Finał naszej wycieczki będzie miał miejsce na terenie ośrodka wypoczynkowego w Kunicach.

Ostatnim, będzie rajd jesienny, na południe, który zakończy cykl 4 wydarzeń rowerowych.
Rowerzyści, którzy wezmą udział we wszystkich rajdach otrzymają wyjątkowy medal.
Serdecznie zapraszamy rodziny oraz rowerzystów indywidualnych (dzieci do lat 15 tylko pod opieką dorosłych). Osoby niepełnoletnie zobowiązane są dostarczyć zgodę rodziców na udział w rajdzie. Wpisowe 10 zł od osoby dorosłej, 5 zł -dzieci .

Zapisy osobiście w siedzibie OSiR przy ul. N. Marii Panny 7, tel. 76 7233801 lub e-mail: ci@osir.legnica.eu.
Dodatkowe informacje: https://www.facebook.com/osir.legnica.eu
Serdecznie zapraszamy …. Zespół OSiR Legnica

Regulamin

 

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji znajdziesz przechodząc na stronę naszej Polityki prywatności