Treść strony

Treść artykułu

osoba pływająca na desce bez żagla odpychająca się wiosłem

SUP(er) szkolenie na Delfinku

13 września 2019

SUP-er nowość na Delfinku dla amatorów sportów wodnych – tylko w OSiR Legnica.

Ogromne zainteresowanie, jakim cieszył się tegoroczny spływ kajakowy po Kaczawie, pokazało, że sporty wodne jest to coś co lubicie. Dlatego nie zwalniamy tempa i już w październiku szykujemy coś bardzo, bardzo „wodnego”. I nie chodzi tutaj wcale o lekcje pływania. Bo przecież basen to nie tylko pływanie, ale także inne sporty wodne. 19 października na Basenie Delfinek w Legnicy będzie królować najszybciej rozwijający się sport wodny na świecie. Specjalnie dla Was dużych i małych organizujemy szkolenie na deskach SUP. SUP jest stosunkowo nowym sportem dla każdego. Nie ma znaczenia wiek czy kondycja. Świetna okazja do tego, aby od nowego sezonu letniego móc aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu z całą rodziną korzystając z uroków jezior, rzek i mórz. Jednak zanim wypłyniemy na środek jeziora, wymagane są trening, by nauczyć się odpowiedniej równowagi.Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie. Bądźcie z nami.

Szkolenie będzie składało się z części teoretycznej wraz z omówieniem sprzętu, części praktycznej, w tym zajęć na wodzie, mini pokazu zaawansowanych technik padlowania oraz na koniec dla chętnych uczestników zorganizujemy turniej na deskach.
Zapewniamy sprzęt SUP i dużą dawkę zabawy. Wystarczy zabrać strój kąpielowy i dobry humor. Zapraszamy dzieci od lat 12 i dorosłych.

Regulamin, szczegóły i zapisy już wkrótce.
SUP (STAND UP PADDLE) CO TO JEST?
SUP, czyli pływanie na desce bez żagla z wiosłem, to jedna z najłatwiejszych dyscyplin sportów wodnych z deską. SUP polega na pływaniu na stojąco na desce i odpychaniu się wiosłem. Nie potrzebujemy większych umiejętności, by go uprawiać. Wystarczy trochę siły w rękach, równowaga i odpowiedni sprzęt, który składa się tylko z 3 elementów: deski, wiosła i i leash (linki do nogi).

Kolejnym plusem SUP jest to, że na desce można pływać niemal wszędzie. Nieważne czy jesteśmy nad jeziorem czy nad morzem. Nadaje się do pływania na każdym akwenie.

Oprócz niewątpliwych korzyści, jakie płyną ze zwykłej frajdy pływania na desce, SUP ma też wiele korzyści zdrowotnych. I tak naprawdę nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania tego sportu. Liczą się przede wszystkim chęci! Ile wysiłku włożymy w wiosłowanie, zależy tylko od nas. Wbrew pozorom podczas pływania aktywizujemy nie tylko mięśnie ramion i pleców. Pracują także mięśnie pleców, lędźwi i nóg, więc to świetna alternatywa dla siłowni czy fitnessu. Na desce do paddleboardingu możemy nie tylko pływać. Wiele osób wykorzystuje ją także do uprawiania jogi na wodzie.

OSiR Legnica

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji znajdziesz przechodząc na stronę naszej Polityki prywatności