Treść strony

Treść artykułu

zdjęcie grupowe na scenie uczestniczek konkursu lepienia pierogów na festynie w Kartuzach

Rodzinny Festyn na Kartuzach … już za nami :)

22 sierpnia 2019

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy wraz z Parafią p. w. św. Jacka zorganizował w dn. 15.08.2019 r. imprezę pn. „Rodzinny Festyn na Kartuzach” gdzie żelaznym punktem imprezy były Mistrzostwa Legnicy w Lepieniu Pierogów oraz dużo ciekawych niespodzianek, które czekały na uczestników festynu przy ul. Nadbrzeżnej.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Zastępcy Prezydenta Miasta Legnicy Jadwiga Zienkiewicz i Krzysztof Duszkiewicz, dyrektor OSiR w Legnicy Jolanta Skrzypczak Proboszcz parafii pw. św. Jacka ks. Andrzej Ziombra oraz Prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy Radosław Zysnarski.

Do rywalizacji w XIV Mistrzostwach Legnicy w Lepieniu Pierogów stanęło dziewięć kobiet i jeden mężczyzna. Celem uczestników było ulepić jak największą ilość pierogów w ciągu 30 minut.
Kolejny rok z rzędu bezkonkurencyjna w tym roku okazała się Ewa Tuchto z Legnicy, która ulepiła 304 pierogi , następnie Agata karna z Legnicy- 240 szt, Smykowski Rafał z Legnicy – 225 szt, Agnieszka Konaszczuk z Legnicay – 212 szt, Dorota Michalewicz z Legnicy- 203 szt., Renata Janic z Legnicy – 201 szt. , Jagoda Marteklas z Głębowic – 191 szt, Bogusława Koselska z Legnicy – 184 szt., Honorata Kochel z Legnicy – 172 szt., Zofia Gorczyca z Legnicy- 150 szt. Paniom i Panu gratulujemy … 🙂

Nagrody w postaci sprzętu kuchennego wręczali : Zastępcy Prezydenta Miasta Legnicy Jadwiga Zienkiewicz i Krzysztof Duszkiewicz oraz dyrektor OSiR Legnica Jolanta Skrzypczak.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy przygotował również gry i zabawy rekreacyjne z nagrodami dla uczestników „ Rodzinnego Festynu na Zakaczawiu” .

Ciekawą i smaczną Koła Gospodyń Wiejskich, która przyjechały do nas zaprezentować własne dana i wypieki. Królowały pierogi, które znikały jak świeże bułeczki.

Po odliczeniu, wszystkie pierogi legnickie trafiły do kotła i zostały skonsumowane przez uczestników festynu, zebrane, przez wolontariuszy Biegam Pomagam, datki za pierogi zostały przekazane na rehabilitację dla Aleksandra Walerowicza.

Fotogaleria

Zespół OSiR Legnica

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji znajdziesz przechodząc na stronę naszej Polityki prywatności