Treść strony

Treść artykułu

uczestnicy turnieju

18. Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy

10 maja 2017

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza do parku Miejskiego (polana  angielska), gdzie  w dniach 20 i 21 maja odbywać się będzie 18. Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy. Na Turniej zaproszono kowali z różnych regionów Polski. Tematem pracy domowej jest mównica ? pulpit do czytania.

W trakcie pokazowego kucia w parku, kowale wykuwać będą zawiasy i zasuwy bramowe. Turniejowi kowali towarzyszyć będą pokazy hippiki, strongmenów, klubów fitness. Nie zabraknie plenerowej gastronomii i food trucków.

W sobotę o 15.00 spotykamy się wszyscy, bez względu na wiek, na starcie IV Legnickiego Biegu Kowalskiego. W biegu może wziąć udział każdy. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny. Do przebiegnięcia będzie jedna mila kowalska. Na mecie wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi podkowy.
Amatorów smaków plenerowych zapraszamy w niedzielę o 16.00 do udziału w konkursie grillowania. Dla najlepszych grillmenów i grillmenek czekają nagrody.

Wszystkich kochających letnie klimaty zapraszamy na leżaki i piaszczystą plażę. Przygotowaliśmy bogaty program estradowy wypełniony wybuchową mieszanką tańca zespołów dziecięco- młodzieżowych pn.: ?Podkóweczki dajcie ognia?. Na scenie zobaczymy m.in. Złote Dzieci, Spectro, Balbinki, Cykady, Mały Bolesławiec, Karambol, Bessali,  Feniks, wychowanków MCK z Legnicy.

Tradycyjnie zapraszamy do wzięcia udział w turnieju rzutu podkową. To jeszcze nie wszytko, bo dla najmłodszych przygotowaliśmy ciekawe i widowiskowe animacje oraz dmuchańce.

Nie zabraknie również kolorowych kiermaszów i kramów m.in. z wyrobami regionalnymi i rękodziełem.

Serdecznie zapraszamy

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji znajdziesz przechodząc na stronę naszej Polityki prywatności